Săptămâna Educației Financiare 2023

      Comentariile sunt închise pentru Săptămâna Educației Financiare 2023

În săptămâna 3 – 6 Aprilie 2023 s-au desfășurat activități cu elevii și cadrele didactice pe tema educației financiare. Activitățile au fost realizate sub coordonarea domnului director prof. Daniel-Liviu TUN, în colaborare cu doamna profesor Mirela SZOCS și domnul profesor Marin PUȘCAȘ. Au fost abordate diverse teme: Istoria banilor, Prima utilizare a leului în România, Să cheltuim responsabil, De ce e important să economisim. În realizarea activităților s-au implicat și elevii clasei a VIII-a B. La activități au participat elevii din învățământul primar (corpul Centru) și toate clasele din învățământul gimnazial.
Activitățile din Săptămâna Educației Financiare se vor încheia cu:
a)un concurs de desene la învățământul primar, cu tema SĂ CHELTUIM FĂRĂ SĂ RISIPIM;
b)un concurs de eseu, pentru învățământul gimnazial, cu tema SĂ CHELTUIM RESPONSABIL;
c)o prezentare adresată elevilor a domnului Paul MUREȘAN, director al agenției BRD Toplița.
Câștigătorii concursului de desen și eseu vor primi diplome și premii. Desemnarea câștigătorilor se va realiza în data de 11 Aprilie 2023.